Ефективна робота координаційних рад із гендерних питань

Дата: 19.04.2017 08:56

Останнім часом стало досить популярним у всьому світі питання гендеру. Становлення громадянського суспільства – процес складний і багатоманітний. Він, в числі інших демократичних перетворень, передбачає утвердження рівних можливостей для самореалізації як жінок, так і чоловіків (гендерної рівності). Як свідчать останні дослідження  на сьогодні 64 %  населення вважають, що до сих пір поширена дискримінація за ознакою статі. Понад половину громадян вважають недостатніми заходи, що вживаються для забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків в їхніх країнах та вважають необхідним продовження роботи щодо подолання проявів дискримінації, в тому числі й за ознакою статі.

Так міжнародними організаціями ПРООН та ООН Жінки було розроблено спільну програму з гендерних питань, в рамках якої 13-14 квітня на території бази відпочинку «Sherwood» пройшов тренінг «Ефективна робота координаційних рад із гендерних питань», в якому взяли участь спеціалісти та представники Білокуракинської ОТГ. Тренери Юлія Гончар та Галина Мещерякова протягом двох днів намагалися донести інформацію стосовно доцільності функціонування Координаційних Рад в громадах, гендерного бюджетування на місцях та в цілому ролі гендерного питання в житті громади.

Дуже цікавою стала зустріч з  Madhumitoyu Sakhar, під час якої ми мали змогу поспілкуватися на тему впливу бойових дій на Україні, як війна вплинула на жінок і чоловіків. Madhumita Sakhar розповідала про власний досвід роботи в конкретних ситуаціях, цікавилася нашим емоційним станом.

Під час тренінгу була отримана актуальна та змістовна інформація, яка в подальшому буде використовуватися в роботі громади.